Pas kronikës televizive për ‘Hahn dhe kazanin’, Rama i zhgënjyer me ‘Top Channel’

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka shperndare kroniken e realizuar sot ne televizionin kombetar Top Channel dhe thote se “është katandisur sot të gënjejë kaq hapur”.

Statusi i Ramës:

“HAHNI DHE KAZANI”
Ky është titulli i lajmit të Top Channel që mund ta shihni bashkëlidhur.

rama sulmion topin

Në lajm, siç do ta lexoni, thuhet se kryeministri e cilësoi median si të pabesueshme.

Po, e vërtetë, kështu mendoj! Por si për ta vërtetuar me dëshminë e vet se sa të pabesueshme janë mediat, Top Channel, siç e shihni, e informon publikun se konferenca për lirinë e medias dhe konferenca për shtyp me Komisionerin nuk u transmetuan në ERTV! Ju të gjithë tani mund ta shikoni vetë provën e kësaj gënjeshtre me bisht, nëse zbrisni në postimin e dytë e të tretë të ditës dhe klikoni videon e dhënë live nga ERTV.

Tani pyetja që vjen vetiu është: Nëse një televizion kombëtar që ka bërë histori falë gjenialitetit të të ndjerit Dritan Hoxha, është katandisur sot të gënjejë kaq hapur, edhe për një fakt kaq të thjeshtë, si mund të quhet e besueshme media në Shqipëri?

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakU tha se e kishin rrëmbyer, dëshmia e të miturës zbardh të vërtetën tronditëse
Artikulli tjetër"Narkos 'made in' Albania"/ Gazetari zbulon detaje të reja për atentatin ndaj shqiptarit në Ekuador

S'KA KOMENTE

Comments are closed.