Pas dorëheqjes nga SHISH, Visho Ajazi emërohet ambasador në…

SHPËRNDAJE

Ish kreu i SHISH, Visho Ajazi emerohet ambasador i Shqipërisë në NATO.

Propozimi eshte bere nga Kryeministri Edi Rama pak momente më parë, i cili ia ka dërguar Presidentit Ilir Meta. Ky i fundit ka dekretuar sot lirimin nga detyra si kreu i SHISH te Visho Ajazit.

dekreti i metes per visho ajzain

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDemarkacioni përçan koalicionin
Artikulli tjetërEMRAT/ Kush janë zyrtarët e Hipotekës dhe ALUIZNI-t që u arrestuan, policja i dha 6 mijë euro për...

1 KOMENT

Comments are closed.