Pas divorcit, Kim Kardashian shpallet zyrtarisht një miliardere! Ja sa është pasuria që zotëron ajo

Apr 7, 2021 | 23:44
SHPËRNDAJE

Kim Kardashian është zyrtarisht një miliardere, sipas llogaritjeve më të fundit të “Forbes”.

kim kardashian

Raporti i fundit i fundit vlerësoi se Kim, tani vlen 1 miliard dollar, nga vlerësimi që ju bë në tetor, prej 780 milionë dollarësh, raporton “NBC News”.

kim kardashian (3)

40-vjeçarja hyri në listën e lakmuar për shkak të dy bizneseve të saj të fundit të biznesit: “KKW Beauty” dhe “Skims”.

kim kardashian (1)

Kardashian themeloi “KKW Beauty” në 2017 dhe në 2020 shiti 20% të kompanisë së saj të kozmetikës tek “Coty” për 200 milionë dollarë, që e vlerësoi kompaninë në 1 miliard dollarë.

kim kardashian (1ju)

Përveç bizneseve të saj në rritje, Kardashian gjithashtu tërheq para në dorë nga shfaqja e saj televizive e realitetit “Keeping Up With the Kardashians”, të paktën 10 milion dollarë paraprake që nga viti 2021, sipas medias.

kim kardashian (7)

Ajo gjithashtu ka marrëveshje, sponsorizime të mediave sociale (ka 69.6 milionë ndjekës në Twitter dhe 213 milionë ndjekës në Instagram), prona të shumta, lojëra video dhe investime në “Disney”, “Amazon”, “Netflix” dhe “Adidas”.

kim kardashian (6)

Familja Kardashian-Jenner përfshin gjithashtu dy miliarderë të tjerë të raportuar: partnerin e Kim Kardashian, Kanye West dhe motrën e saj, Kylie Jenner nga kompania e kozmetikës dhe “perandoria” e mediave sociale.

kim kardashian (7)

kylie jenner (4)

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.