Pas Arian Çanit, Bleona shpërthen ndaj Iva Tiços: E dashur k*rvë…

| 19:35
SHPËRNDAJE
 

Këngëtarja e muzikës pop, Bleona Qerreti është e papërmbajtshme në komentet e saj. Pasi ofendoi dje në “Opinion” gazetarin Arian Çani, ajo i është kthyer edhe gazetares Iva Tiço.

Bleona-Iva-ArjaniNë një postim në “Facebook”, ajo i ka kthyer një përgjigje Iva Tiços për kritikat ndaj saj.

Gazetarja Iva Tiço, pas debatit të mbrëmshëm në “Opinion” u shpreh për portalin “newsbomb” se Bleona nuk është në formën më të mirë fizike dhe se duhet të bënte më shumë palestër dhe të hiqte dorë nga “malli” (droga). 

“Lëre mallin dhe bëj palestër dhe kështu shqiptarët nuk ta shajnë më menderen”, i drejtohet Iva Tiço këngëtares Bleona. 

“Pranoje moshën tënde dhe se nuk ka asgjë të keqe të jesh 37 vjeçe, edhe pse je vonë përn Amerikë”, vijoi ajo më tej. 

Pas këtij reagimi, Bleona i drejtohet Tiços me fjalët “e dashur k*rvë” duke i tejkaluar të gjitha limitet e etikës.

Ajo shkruan se Iva Tiço kur ka qenë në moshë më të re, “ka shkuar me burra të martuar për të mbajtur vendin e punës”. Më poshtë gjeni statusin e plotë të Bleonës

STATUSI I PLOTE

E dashur #Kurva ?#Xitele Iva Tico !

E pane te gjithe mbreme qe nuk kishe guxim jo te me ktheje pergjigje po as te me shikoje drejt ne sy!!!

Por meqe jeta nuk eshte treguar dhe aq “bujare me ty” dhe ti “po vdes” te kesh pak vemendje nga fama ime, e vetmja zgjidhje per mua, eshte qe te ulem per 5 minuta ne nivelin tend qe te te sqaroj e degjeneroj publikisht per cdo pike te ” reagimit tend eskluziv “ne newsbomb!

1 “LereMallin bej palester ” te grantoj me jeten time qe ASNJEHERE ne jeten time nuk kam bere asnje lloj droge!

2 “Menderen” time asnjeri me dy sy ne balle nuk e #shan – po ti dhe #ArjanÇani ma #Çan!!!

3 Te garantoj qe menderja ime eshte 100% me e bukur se sa e jotja dhe defintivisht 1000% me e bukur se sa e #Çanit ! Po ti nuk ke faj ne kete pike sepse “bytha” per ty ka qene nje pike e rendesishme e karrieres tende (nese do ta quajme qe ke nje te tille) sepse nuk ke lene burre te #martuar #PA #FJETUR #ME #TE qe te mbash vendin e punes!

Iva Tico
Bleona dhe Iva Tiço përballë njëra-tjetrës në “Opinion”

Kete e di cdo njeri qe te njef nga afer, jo vetem une , keshtu qe nese emrat I ke harruar, do jem shume e lumtur te ti kujtoj se kur arrike moshen 37VJEC” (GJITHMONË SIPAS TEJE) paske nje memorje te jashtezakoneshme!!!

Me matematiken paske qene cope cope ne shkolle, sepse ngado qe ta kthesh nuk te del llogaria:” Bleona eshte moshe me mua” the ne emisionin e nentorit ne opinion”

Kam te paketen 10 deshmitare , te ftuarit e emisionit te djeshem,dhe kameramanet, qe ishin aty mbas emisionit kur une te pyeta : “Kur ke lindur ti Iva” dhe pergjigjja jote ishte : 1976! Une NUK KAM LINDUR NE 1976 dhe nje gje eshte super e sakte dhe e sigurte:

UNE NUK JAM 37 vjec !!!!!

Nderkohe qe ti je 39 !!!!

Po kjo nuk eshte fare me rendesi sepse une do behem 37 47 57 dhe 67 dhe prape do jem Bleona e do vazhdoj te kendoj , ndersa ti do vazhdosh te hedhesh balte mbi suksesin dhe sakrficen time,dhe te cdo kujt tjeter qe te del perpara, ne menyre qe te justifikosh deshtimin tend ne jete , dhe te ngushellosh veten kur te shikohesh ne pasqyre !

Gazetaret ne te gjithe boten flasin me fakte, nderkohe qe ti flet me thashetheme sepse ti ka errur syte deshperimi!!!

Karriera e Bleonës në SHBA ka ngjallur mjaft debate në Shqipëri
Karriera e Bleonës në SHBA ka ngjallur mjaft debate në Shqipëri

Cfare gazetare je ti qe me kerkon mua te injoroj fansat dhe cfare shkruajne portalet ne shqiperi ne te njejten kohe qe cdo artist I mirefillte ne bote jeton per fansat e tij!!!

Dhe sigurisht duke qene qe ty te kemi tani “Opininiste” ti sigurisht jep opinionin tend dhe verdiktin tend per cdo teme :

Duke filluar nga MUZIKA E MODA E DERI TEK SEMUNDJET E STOMAKUT DHE MAJASELLI!!!

Me ler te te edukoj keto 5 minuta qe po lexon kete mesazh: Nje shprehje amerikane thote :

“YOUR OPINION IS LIKE AN ASSHOLE- EVERYONE HAS ONE ” SO KEEP IT TO YOURSELF !!!!

Ato qe ti nxjerr nga goja per mua jane REALITETI YT JO I IMI!

Por sic thashe me lart matematika jote le per te deshiruar dhe llogarite ne jete i ke bere GABIM!!!

Ke fjetur me cdo burre te martuar qe te ka dale perpara kur ke qene e re , dhe tani je shnderruar ne nje #XITELE #NEGATIVE qe nuk e ze njeri me dore!!!!

Pas reagimit, Bleona postoi edhe këtë foto në FB
Pas reagimit, Bleona postoi edhe këtë foto në FB

Nuk eshte faji im, apo I fustanit tim, qe nuk ta var me njeri se kane dale goca me te reja se ty per “FASTFOOD” !!!!

Ne Ekuacionin e jetes ke bere gabime qe ne fillim dhe tani je nje nje labirinith pa rrugedalje! Meqe nuk jam e sigurte a e kupton fjalen “Ekuacion”, po te them nja dy fjale popullore shqiptare qe dhe mund ti kesh degjuar:

1 KUR JE I DHJ… RRIJI M… SIPER QE MOS MBAJE ERE!!

2 MOS U KRUAJ ME GJETHE FIKU!!

Kjo puna e “gjethes se fikut” do varet perfundimisht nga qenderimi jot mbas kesaj pergjigje!!

Duke qene qe tani une kam nje skuader me njerez qe merren me punet e mia, keto dite qe jam ne shqiperi, kam gjithe kohen me dospozicion te merren me ty dhe #CANIN

#JUST #TRY #ME !!!

Dhe shoqja ime e dashur @Bashaanila ne keto momente qe thote:

OH C’U KENAQEM!!!#ohcukenaqem

FAKSIMILE E STATUSIT

Reagimi i Bleonës në FB
Reagimi i Bleonës në FB

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

18 KOMENTET

Comments are closed.