Partizani gjen më në fund fitoren, Skënderbeu triumfon ndaj Laçit

SHPËRNDAJE

Është mbyllur me fitoren e miqve sfida mes Teutës dhe Partizanit. Ishin vendasit ata që shënuan të parët, me Dostin, por pas një penalltie të humbur të Lenës, Partizani shënoi me Trashin dhe Sukajn dhe arriti të përmbyste. 2 lojtarë të durrsakëve u ndëshkuan me të kuq, përkatësisht Shehaj dhe Dediç. 3 pikët e para për Partizanin.

teuta partizani

Komenti minutë pas minute

partiz

90+5’ Mbyllet sfida në Durrës. Partizani fiton me përmbysje 1-2, ndërsa Teuta nuk menaxhoi dot avantazhin dhe shpërdoroi një penallti. Edhe dy kartona të kuq për djemtë e detit.

93’ Bardhi shpërdoron një rast të artë. Godet sipër traut të portës.

90’ Akordohen 5 minuta shtesë.

87’ Karton i kuq për Dediç. Ndëshkohet bosnjaku për goditje ndaj Kalarit. Teuta me 9 lojtarë.

sukaj penallti

 

79’ Shënon Sukaj. Partizani kalon në avantazh me 11-metërsh.

78’ Karton i kuq për Shehajn. Prek topin me dorë brenda zonës. Penallti për Partizanin.

77’ Faull brenda zonës së Teutës. Moçka kap pa të drejtë topin brenda zone.

76’ Bardhi çan mbrojtjen e djemve të detit, godet por pret Moçka.

72’ Goditje e rrezikshme me të majtën nga Sukaj, por Moçka në krye të detyrës. Largon në goditje këndi.

teuta partiza

66’ Tjetër mundësi për Teutën. Latif godet me kokë dhe topi fare pranë portës.

60’ Karton i verdhë për La Kamerën, për një goditje ndaj kundërshtarit.

54’ Godet Sukaj me të majtën, por goditja shkon mbi kuadrat.

48’ Një top i ardhur nga faulli parakalon pasqyrën e portës së Partizanit, por durrsakët nuk shtyjnë dot topin.

46’ Nis pjesa e dytë.

45+1′ Mbyllet pjesa e parë në Durrës. Teuta 1-1 Partizani

45’ Trashi shënon golin e barazimit. Pas një harkimi të gjatë, Trashi gjendet në pozicion dhe shtyn me kokë, pas shpinës së Moçkës.

goli anulluar

43’ Arbitri anulon një gol të Latif, për pozicion jashtë loje. Pamjet janë të dyshimta.

41’ Xhevahir Sukaj me një goditje me thembër, tenton të shënojë, por Moçka në pozicion ndalon.

40’ Teuta vazhdon në sulm. Pas një goditje këndi, topi parakalon gjithë pasqyrën e portës, por durrsakët nuk e shtyjnë dot drejt rrjetës.

37’ Latif pranë golit me kokë, por Hoxha bën mrekullinë. Shpëton nga fare pranë.

36’ Lojtarët e Teutës rrëmbejnë një top nga Atanda, por goditja e Latif nuk shkon në portë.

34’ Atanda godet me kokë nga goditja e këndit, por Hërkaç kontrollon pa probleme.

24’ Hoxha pret penalltinë e Lenës.

23’ Penallti për Teutën. La Kamera pengon Çyrbjen në zonë.

goli

18’ Shënon ekipi durrsak. Dosti realizon një gol shumë të bukur nga faulli.

9’ Latif pranë golit, pas një pakujdesie të Atandës. Topi përfundon jashtë.

6’ Nervozizëm që në nisje të ndeshjes. Ndëshkohen me të verdhë Hila dhe Batha.

1’ Nis ndeshja në Durrës.

 

Teuta – Partizani | 17:00

Teuta: Moçka, Beqja, Shkalla, Hërkaç, Hakaj, Lena, Hila, Dediç, Dosti, Latif, Çyrbja,

Trajner: Gugash Magani

 

Partizani: Hoxha, Progni, Krasniqi, Atanda, Kalari, La Kamera, Batha, Vila, Trashi, Adorian, Sukaj

Trajner: Mark Juliano

 

Gjyqtar: Remzi Sadiku

KV: Hila / Batha


 

E ndërsa Skënderbeu kka fuituar me shifrat 2:1 ndaj Laçit.

 

MINUTE PAS MINUTE

Përfundon takimi, Skënderbeu-Laçi 2-1.

93′ Gripshi nxjerr të lirë sulmuesin Soue, i cilin gjuan por reagon në mënyrë të shkëlqyer Selmani.

90+1′ Gjyqtari akordon 4 minuta shtesë.

90′ Radas provon me një gjuajtje mjeshtërore nga goditja e dënimit, Selmani devijon në korne.

84′ Lushkja pengohet brenda zonës në një dyluftim me Jashanicën, për gjyqtarin ka penallti. Niset Ansi Nika nga pika e bardhë e 11-metërshit, por pret Orges Shehi duke i mohuar golin e barazimit kurbinasve.

82′ Gripshi hedh një top në zonë për Muzakën, por ky i fundit nuk koordinohet siç duhet, duke e nxjerrë topin jashtë kuadratit.

77′ E pabesueshme çfarë humbet Xhejms, me portë të boshatisur, nga 11 metra godet topin jashtë kuadratit.

75′ Gripshi kroson bukur nga këndi, Jashanica kërcen fuqishëm me kokë dhe kalon Skënderbeun në avantazh 2-1 për korçarët.

 

72′ Xhejms humbet një rast mjaft të mirë për Skënderbeun, duke goditur me kokë jashtë kuadratit shumë pranë vijës fatale.

65′ Taku provon me një kthesë të befasishme në hyrje të zonës, gjuajtja përfundon mbi kuadrat.

59′ Lushkja barazon rezultatin duke goditur saktë nga brenda zonës, topi përshënder rrjetët. Skënderbeu-Laçi 1-1.

Laci

46′ Ka nisur pjesa e dytë, Skënderbeu kryen zëvendësimin e parë, largohet Osmani në fushë Jashanica.

Mbyllet pjesa e parë. Skënderbeu-Laçi 1-0.

44′ Mici kroson bukur nga e majta, Soue në afërsi të pikës së penalltisë, nuk arrin ta shtyjë topin në rrjetë.

42′ Dita provon me një gjuajtje të befasishme nga jashtë zonës, topi devijohet në goditje nga këndi për Skënderbeun.

37′ Rast ideal për korçarët, Gjergji Muzaka nuk shërben siç duhet me kokë për Soue i cili ndodhej shumë pranë vijës fatale të portës së Selmanit. Shpëtojnë për mrekulli kurbinasit.

36′ Rexhinaldo provon me një gjuajtje të bukur nga jashtë zonës, topi përfundon ngjitur me shtyllën e majtë të Orges Shehit.

28′ Ish-mbrojtësi brazilian i Skënderbeu, Ademir Soza, shkakton një autogol në portën kurbinase, pas krosimit të Xhejms.1-0 për Skënderbeun. 

Skenderbeu

20′ Minuta të qeta, asnjë rast i rrezikshëm në këtë fragment loje.

10′ Mundësi mjaft e mirë për Skënderbeu, Soue shkëputet bukur nga e djathta dhe lëshon një gjuajtje në cepin e portër, ku ndërhyn aty portieri Selmani i cili e devijon topin në goditje nga këndi.

4′ Taku provon me një goditje të lehtë nga jashtë zonës, topi përfundon në duart e Selmanit.

1′ Ka nisur takimi.

Skënderbeu-Laçi 2-1

Shënues: Ademir Souza (a) 28′, Jashanica 75′ / Regi Lushkja 59′

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Osmani, (Jashanica 46′), Mici, Lilaj, Taku, Dita, (Gripshi 69′), Xhejms, Muzaka, Soue

Trajner: Ilir Daja

Laçi: Selmani, Ademir, Qaqi, Fangaj, Sefgjini, Nika, Gjoni, Bardhi, (Lushkja 46′), Jonuzi, Uzuni, Rexhinaldo.

Trajner: Gentian Mezani

Gjyqtar:Klodian Shahini

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak“Pse nuk duhet miratuar projektligji për pakicat kombëtare?” LSI kërkesë të fortë Ruçit
Artikulli tjetërFoto pikante/ Parlamentarët “paradë” në Kuvend, ja si e sfiduan njëri-tjetrin

S'KA KOMENTE

Comments are closed.