Parashikimi i horoskopit, datë 26 shtator 2018

SHPËRNDAJE

DASHI

Sot do të jeni të ngarkuar me punë jashtë orarit. Kur dikush mund t’iu bëjë një vërejtje të çastit, ju mund ta merrni si fyerje. Punoni vetëm nëse ju më pas do të dilni të relaksoheni në natyrë.

DEMI

Sot do të ketë grindje mes anëtarëve të grupit tuaj. Nëse nuk ndiheni mirë pranë disa miqve, atëherë largojini ata duke qenë më objektiv. Kjo nuk mund ti qetësojë, por të paktën ju keni bërë diçka.

BINJAKET

Dikush do kalojë jashtë përgjegjësive sot, duke dhënë detyra shtesë për gjithë të tjerët përfshirë dhe ju. Shikoni ato detyra që janë më të rëndësishme për ju. Të tjerat mund ti lini dhe për nesër.

GAFORRJA

Nëse jeni duke planifikuar një udhëtim jashtë, bëni një listë me gjërat që ju duhen. Përfundoni çdo detyrë, duke mos harruar asgjë të rëndësishme. E rëndësishme është të ruani qetësinë.

LUANI

Ju mund të jeni të shqetësuar në lidhje me paratë kohët e fundit. Sot një anëtarë i familjes mund të bëjë shpenzime që juve ju duken si të të panevojshme. Shikojini gjërat më me objektivizëm.

VIRGJERESHA

Sot do t’iu duket e nevojshme të ktheni një ftesë për një ngjarje sociale. Miku juaj do ta marrë si ofendim mos ardhjen tuaj. Shpjegojini gjërat atij dhe ofroni takim një ditë tjetër.

PESHORJA

Mund të keni ecur shumë kohët e fundit, dhe të jeni lodhur. Kjo mund të ndikojë në nivelin tuaj të energjisë. Përqendrohuni në detyrat tuaja dhe më pas relaksohuni.

AKREPI

Sot mund t’iu duket sikur i dashuri apo shoku juaj ju ka lënë pas dore. Partneri juaj është vetëm duke u përpjekur të jetë i shoqërueshëm. Reagoni duke qenë më social me të.

SHIGJETARI

Sot duhet të jeni të lirë për të menduar se çfarë ju bënë të lumtur. Ndoshta janë paratë siguria e lumturisë suaj. Ju duhet të dini mirë se kush jeni e pastaj të veproni për të marrë atë që dëshironi.

BRICJAPI

Sot do të merrni një telefonatë të zemëruar nga dikush që jeton larg. personi mund të ketë arsye pse ndihet në këtë mënyrë, por ju duhet ta qetësoni dhe të flisni nesër. Shpjegojini gjërat thjeshtë.

UJORI

Sot do të shpenzoni kohë duke kërkuar një objekt të humbur. Artikulli mund të ketë vetëm vlera sentimentale. Megjithëse është e rëndësishme ta gjeni, kjo nuk është një ditë e mirë për të kërkuar.

PESHQIT

Sot do të grindeni me partnerin dhe do ta merrni inat, sa nuk do doni ta shikoni. Duhet të jeni objektiv, pasi kjo është diçka e parëndësishme. Telefononi mikun tuaj, për tu qartësuar.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.