Pantallonat ‘Palazzo’ janë freskia e verës 2022: si t’i kombinoni gjatë ditës dhe mbrëmjes

Jun 23, 2022 | 17:21
SHPËRNDAJE

Vera ka ardhur dhe vapa po ndjehet. Këmbët kërkojnë të çlirohen nga çorapet dhe pantallonat për të shijuar freskinë e pantallonave të shkurtra dhe minifundeve. Nëse pushimet janë larg, megjithatë, veshja për zyrë mund të krijojë disa vështirësi: çfarë të vishni atëherë kur është shumë nxehtë, por pantallonat e shkurtra janë absolutisht të ndaluara? Zgjidhja është aty dhe pasarelat Pranverë/Verë 2022 na e sugjerojnë drejtpërdrejtë: pantallonat palazzo.

Pantallonat Palazzo janë trendi i modës së verës 2022

Të gjera, plot ngjyra dhe me bel të lartë: pantallonat palazzo janë një artikull strategjik i garderobës. Së pari, ata zgjidhin dilemën që lind çdo verë për raste zyrtare: janë elegante, diskrete dhe tepër të gjithanshme. Pasarelat e modës Pranverë/Verë 2022 i kanë refuzuar ato në njëmijë variacione: Fendi fokusohet në elegancën e ngjyrës totale të bardhë për kostume të freskëta dhe elegante, Alberta Ferretti në vend të kësaj rizbulon hijeshinë sahariane të pantallonave të gjera bezhë. Pucci dhe Versace, nga ana tjetër, ndezin pantallonat palazzo me stampa shumëngjyrëshe, të cilat tashmë japin ajrin e një feste.

Si të kombinoni pantallonat e gjera në mënyrë casual

Pantallonat Palazzo janë kërkuese vetëm në pamje: ato mund të vishen edhe gjatë ditës, në një version casual, në atlete apo sandale të sheshta. Idealja, si gjithmonë, është të përqendrohesh te thjeshtësia, siç bën Eva Longoria: një bluzë e bardhë ose krem do të nxjerrë në pah pantallonat e gjera dhe shumëngjyrëshe, duke balancuar përmasat, ndërsa një këmishë me një ngjyrë të ndezur ose me model zvogëlon pantallona të bardha.

Si të vishni pantallonat palazzo për raste elegante

Nëse keni një ceremoni verore dhe nuk dini çfarë të vishni, pantallonat palazzo janë një aleat i shkëlqyer i stilit: e rëndësishme është t’i zgjidhni në një pëlhurë të çmuar, si mëndafsh, me ngjyra pastel ose me një model delikat, duke i kombinuar ato me një xhaketë të koordinuar ose një bluzë mëndafshi. Një palë sandale me rripa dhe një çantë clutch me bizhuteri do të bëjnë pjesën tjetër: një ide e thjeshtë, e rafinuar, por mbi të gjitha kundër nxehtësisë!

BURIMI/ PSIKOLOGJIA

© Panorama.al

Te lidhura