26 Prill, 2022

Video dramatike/ Johnny Depp i përgjërohet Amber Heard: Merre dhe gjakun tim, më vrit!


Johnny Depp dhe Amber Heard patën një takim emocional dy muaj pasi ajo bëri kërkesën për divorc, në të cilin ai i kërkoi asaj që ta priste me thikë dhe i tha: “Ke marrë gjithçka, do dhe gjakun tim, merre”. Në gjyqin për shpifje prej 100 milionë dollarësh mes ish-ve u dëgjua se takimi dramatik ndodhi në një hotel në San Francisko në korrik 2016.

Në atë moment, reputacioni i Depp ishte copëtuar nga pretendimet e Heard se ai ishte fizikisht i dhunshëm ndaj saj, duke lënë një mavijosje që ajo i tregoi botës në një seancë gjyqësore në Los Anxhelos, ku mori një urdhër ndalimi kundër tij.

Depp i tha gjykatës se ai vazhdimisht i tha Heard-it ta priste sepse gjaku i tij “ishte e vetmja gjë që ajo nuk kishte”.

Gjykata dëgjoi gjithashtu një bisedë telefonike mes Depp dhe Heard pas divorcit, në të cilën ajo e sfidoi atë për pretendimet e tij se e kishte rrahur.

Heard tha: “Thuaji botës se unë, Johnny Depp, një burrë, jam viktimë e dhunës në familje dhe shiko sa njerëz besojnë ose janë me ty.”

Gjykata ka dëgjuar më parë regjistrimin shqetësues të incidentit në të cilin Depp i thotë vazhdimisht Heard-it që ta presë atë, duke thënë me zë të ulët: “Mbreti më urren”.

I pyetur nga një prej avokatëve të tij për takimin në San Francisko, Depp tha se nuk shkoi “veçanërisht mirë”.

Ai tha: “Isha shumë i hutuar që isha thirrur tek ajo në atë moment pasi të gjitha lajmet ishin për faktin se gjoja kisha bërë të gjitha këto gjëra të tmerrshme.

“Unë u takova me të me shpresën se ajo do të tërhiqte gënjeshtrat e saj se bota tani ishte ushqyer. Në asnjë mënyrë ajo nuk ishte gati ta bënte këtë. Nuk mund ta kuptoja pse isha atje.

‘Më kishin marrë gjithçka. Fëmijët e mi nuk mund t’i shpëtonin faktit që e gjithë kjo kishte rënë.’

I pyetur se pse po kërcënonte se do të lëndonte veten, Depp tha: “Mendova se zonjusha Heard më kishte sjellë në San Francisko, ishte e qartë, nën pretendime të rreme. Nuk e di se çfarë po kërkonte.

“Kisha një thikë në xhep. Nxora thikën dhe thashë këtu, më preu’.

Duke rrëfyer bisedën e tyre, Depp tha: “Kjo është ajo që dëshironi të bëni. Ke marrë gjithçka, do që të ma marrë gjakun.

‘Ajo tha jo jo. (I thashë) Nëse nuk do ta marrësh, kjo është gjithçka që më ka mbetur. Nëse ajo nuk do ta bënte, unë do ta kisha bërë. Unë isha në fund. isha i thyer.

‘Nuk kishte asnjë kërcënim për zonjushën Heard, bëhej fjalë për derdhjen e gjakut tim, ishte e vetmja gjë që ajo nuk kishte. Isha i thyer dhe me të vërtetë në fund.’

Gjykata dëgjoi gjithashtu një telefonatë dramatike midis Heard dhe Depp, për të cilën ai tha se gjykata kishte ndodhur diku midis majit dhe korrikut 2016.

Në audio, Heard e sfidoi Depp që ta çonte atë në gjykatë për të parë se kush do ta besonte nëse ai pretendonte se ishte viktimë e abuzimit në familje.

Depp dhe Heard janë parë në shtator 2015 në Venecia, Itali – në të njëjtin vit u zhvillua një përleshje në Australi.

Depp tha: “Duhet të ndalet”. Heard e përlotur tha: ‘Nuk di si ta kthej reputacionin tim’.

Depp tha: “Ne shkruajmë një letër së bashku duke thënë se do ta heqim këtë nga syri i publikut, duke thënë se media ka krijuar një stuhi kaq të urryer sa është e pështirë, se ne e duam njëri-tjetrin”

Heard duket se ka hequr dorë nga përpjekjet për ta bindur atë dhe thotë: ‘Harroje. Ju nuk e besoni atë që them. Unë nuk e zgjodha këtë.’

Depp përgjigjet: ‘Unë nuk e kam vendosur këtë gjëkundi. Më lejoni të flas me ekipin e mbretit.’

Heard duket se adreson argumentin e tyre përfundimtar përpara divorcit më 21 maj 2016, kur ajo pretendon se ai e goditi me telefon.

Heard thotë: ‘Unë nuk i thirra policët. Nuk u dhashë asnjë deklaratë, po mundohesha të të mbroja… herën e fundit mes nesh, mendova vërtet se do të humbisja jetën”.

Avokati i Depp-it, Camille Vasquez, lexoi rreshtin e Heard-it rreth asaj se ai duhet të shkojë te një gjykatës dhe juri dhe të pretendojë se ishte viktimë e dhunës në familje.

Vasquez e pyeti Depp-in se çfarë i tha Heard-it si përgjigje.

Depp tha: “Unë thashë se po, jam”.

 

© Panoramaplus.al