22 Maj, 2022

U bë nënë për herë të parë, Rihanna po planifikon ta rrisë djalin e saj në Barbados? Ja cila është arsyeja


Mediat e huaja kanë zbuluar se këngëtarja, Rihanna po planifikon të rrisë djalin e porsalindur në vendin e saj të lindjes, Barbados.

Atistja dhe i dashuri i saj A$AP Rocky , thuhet se mirëpritën fëmijën e tyre të parë së bashku më 13 maj.

Sipas The Mirror , ajo pritet të qëndrojë në Los Angeles për tre muajt e ardhshëm përpara se të kthehet në Karaibe me Rocky.

Një burim tha: ‘Rihanna-s i pëlqen Barbados dhe asaj i pëlqente të rritej atje Ajo dëshiron t’i japë fëmijës së saj të njëjtën përvojë që kishte larg botës së biznesit dhe showbizit.

Si ajo dhe familja e ASAP janë në Barbados, kështu që çifti po planifikon të transferohet atje pas disa muajsh.”

Publikimi raporton gjithashtu se Rihanna tashmë ka vendosur se çfarë shkolle do të ndjekë djali i saj pas disa vitesh.

Riri dhe i dashuri i saj ende nuk e kanë konfirmuar ardhjen e vogëlushit, ndërkohë që edhe emri i tij është mbajtur privat.

Sipas People, ylli aktualisht ndodhet në shtëpinë e saj në Los Angeles duke pushuar me foshnjën.

“Rihanna po shkon mirë. Ata janë shumë të emocionuar që janë bërë prindër. Rihanna tashmë është një nënë e mrekullueshme”, tha burimi i faqes.

Ky është fëmija i parë si për Rihannën ashtu edhe për A$AP, të cilët prej kohës po shijojnë romancën e tyre pas disa vitesh miqësi.

U spekulua se ata u martuan fshehurazi ose ndoshta u fejuan pasi Rocky kishte veshur një kostum në videoklipin e tij muzikor për DMB (Dat My B*tch) ndërsa Rihanna kishte veshur një fustan të kuq nusërie e mbuluar me vello.

Lajmi se Rihanna ishte në lidhje me mikun e vjetër A$AP u shpërtheu në janar 2020 pas ndarjes së saj nga Hassan Jameel, me të cilin qëndroi për gati tre vjet.

© Panoramaplus.al