5 Dhjetor, 2022

Princ Harry i frikësuar për jetën e Meghan Markle/ Dalin pamje të reja nga dokumentari i çiftit: “Nuk doja që historia të përsëritej”


Një nga dokumentarët që do të krijojë më shumë polemika është ai i Princ Harryt dhe Meghan Markle, në Netflix: “Harry & Meghan”.

Dokumentari nuk është publikuar ende, por janë shfaqur disa trailera ku deklaratat e të dyve kanë shkaktuar polemika në rrjet.

Këtë herë Harry shihet i shqetësuar për gruan e tij Meghan , Duka i Sussex ka frikë se Markle do të përfundojë si nëna e tij, Princesha Diana , e cila nuk mundi të përballonte presionin në familjen mbretërore dhe u divorcua nga princi i atëhershëm Charles dhe më vonë vdiq në një aksident automobilistik më 31 gusht 1997 në Paris, Francë.

Duka dhe Dukesha e Sussex kanë pasur një jetë të komplikuar brenda familjes mbretërore. Ata kanë pasur probleme që kur shpallën fejesën, të cilët  e dinin që vendimi nuk do të shihej mirë, por megjithatë rrezikuan të ishin bashkë.

Në pamjen e re të “Harry dhe Meghan”, ata flasin se sa e vështirë është të jetosh të gjitha këto situata.

“Dhimbja dhe vuajtja e grave që martohen në këtë institucion, kjo furi ushqimore,” komentoi Harry.

“E kuptova se ata kurrë nuk do të të mbrojnë,” shton Markle.

“Isha i tmerruar,” përgjigjet Harry. “Nuk doja që historia të përsëritej”. Duke iu referuar asaj që kaloi Princesha Diana, brenda martesës me Princin Charles dhe më vonë kur u divorcua.

© Panoramaplus.al