22 Maj, 2022

Pasi Pete Davidson i dha lamtumirën ‘SNL’ , Kim Kardashian e mbështet publikisht (Foto)


Kim Kardashian po mbështet Pete Davidson teksa ai i dha lamtumirën programit në të cilin ka qenë pjesë prej disa vitesh “SNL” duke nisur kështu dhe një kapitull të ri në jetën e tij.

Ajo ndau në InstaStory një kolazh me disa foto të ndryshme të të dashurit të saj përgjatë gjithë rrugëtimit në program, disa orë pasi Davidson bëri paraqitjen e tij të fundit në “Saturday Night Live”.

“Përshëndetje, Colin [Jost] dhe [Michael] Che dhe miliona njerëz që shikojnë vetëm për të parë nëse unë sjell Kanye-n,” tha Davidson, gjatë emisionit “Weekend Update”, duke iu referuar ish-burrit i të partneres së tij.

“Nuk e kisha imagjinuar kurrë se kjo do të ishte jeta ime”- u shpreh ai.

Komediani më pas kujtoi se si ishte bashkimi me “SNL” në vitin 2014, kur ai ishte vetëm 20 vjeç. “Shiko kur fillova këtu,” tha ai, ndërsa një foto e tij e kthyer u shfaq në ekran.

“Atëherë isha thjesht një fëmijë i dobët dhe askush nuk e dinte se çfarë race isha”, tha ai me shaka. “Si tani, të gjithë e dinë që unë jam i am i bardhë sepse u bëra jashtëzakonisht i suksesshëm, ndërsa mezi u paraqita në punë.”

Gjatë lamtumirës së tij, Davidson gjithashtu iu referua fejesës së tij jetëshkurtër me Ariana Grande, ndërsa bëri një thirrje për të treguar krijuesin dhe producentin, Lorne Michaels.

“Ai me të vërtetë gjithmonë më jep këshillat më të mira,” tha Davidson për Michaels, 77. “Kjo është e gjitha e vërtetë. Nuk do ta harroj kurrë. E thirra kur u fejova. I thashë: ‘Lorne, sapo u fejova me Ariana Grande direkt pasi u lidha me të për dy javë.’ Ai thotë, ‘Oh, mbaje për gjithë jetën. Është një histori e vërtetë.”

Ylli i “King of Staten Island” konfirmoi largimin e tij menjëherë pasi u publikuan të premten raportet se ai po largohej nga seriali ikonë komedi skeçesh pas tetë vjetësh.

Ndërsa Davidson ishte në NYC duke filmuar “SNL” – vendin ku ai u takua për herë të parë me Kim gjatë debutimit të saj në tetor 2021 –  themeluesja e ‘SKIMS’ ndodhet në Itali përpara dasmës së motrës së madhe Kourtney Kardashian me Travis Barker .

© Panoramaplus.al