28 Qershor, 2022

Machine Gun Kelly rrëfen telefonatën tronditëse me Meghan Fox: Vura armën në gojë, e shkrepa por…


Machine Gun Kelly ka rrëfyer së fundmi një telefonatë të frikshme që ka pasur të fejuarën e tij, aktoren Megan Fox.

Performuesi 32-vjeçar tregoi incidentin në dokumentarin e tij të ri, “Machine Gun Kelly’s Life in Pink”, duke shpjeguar se ajo ndodhi menjëherë pas vdekjes së babait të tij në 2020.

“Unë fluturova në banesën e babait tim për të pastruar të gjitha gjërat e tij. Kam pasur këtë ndërveprim vërtet të çuditshëm me këtë fqinj, i cili më tha të gjitha këto gjëra që nuk doja t’i dëgjoja dhe që më shqetësoi edhe më shumë sepse nuk mund ta mbyllja atë,” kujton MGK .

“Unë nuk do të largohesha nga dhoma ime dhe fillova të errësohesha vërtet, vërtet, shumë,” vazhdoi ai. “ Megan shkoi në Bullgari për të xhiruar një film dhe unë fillova të ndjeja këtë paranojë vërtet të egër. Si, vazhdova të bëhesha paranojak që dikush do të vinte dhe do të më vriste.”

“Unë flija gjithmonë me një armë gjahu pranë shtratit tim. Një nga ditët që sapo u këputa. I telefonova Meganit . Isha sikur, ‘Ti nuk je këtu për mua.’ Unë jam në dhomën time dhe po çmendem,” tha ai. “E vura armën në gojë. Dhe unë po bërtas në telefon dhe kisha si një fuçi në gojën time. Dhe unë shkoj të gjuaj armën dhe plumbin, ndërsa ajo kthehet lart, predha thjesht bllokohet.”

Muzikanti shtoi se Megan ishte “e heshtur si të vdekurit”, në atë moment ai kuptoi se kishte nevojë për ndihmë. Si Megan ashtu edhe vajza e tij Cassie erdhën tek ai për t’i shprehur shqetësimet e tyre, duke i thënë: “Dua të jem në gjendje të shoh në sytë e tu, nuk dua të jem më si të flas me ty përmes një velloje. Unë dua të të shoh si babai im, dua të të shoh si burrin tim të ardhshëm’”.

“Dhe unë isha sikur, ‘Më duhet të heq drogën, me të vërtetë këtë herë,” shtoi ai. MGK nuk ofroi ndonjë detaj shtesë në lidhje me përdorimin e tij të drogës në rrëfimin e tij.

Ai gjithashtu përshkroi vizitën e babait të tij në spital para vdekjes së tij. “Unë e pata këtë bisedë me të edhe pse ishte e qartë se sapo po kontrollohej. Por u ktheva dhe thashë: ‘Babi, të dua shumë dhe më vjen shumë keq për mënyrën se si e kemi jetuar këtë jetë së bashku. Do ta bëjmë më mirë në tjetrën”, tha ai. “Ai mendoi se ishte në parajsë, ai mendoi se unë isha një engjëll.”

MGK gjithashtu bëri disa komente në lidhje me marrëdhënien e tij me Meganin në dokumentar, duke e krahasuar atë me “diellin” pasi sipas tij aktorja “rrotullohet dhe i jep jetë dhe i ndihmon të rritet”.

© Panoramaplus.al