20 Maj, 2022

Ja ku do të organizohet dasma madhështore e Kourtney Kardashian dhe partnerit të saj (Foto)


Kourtney Kardashian dhe Travis Barker janë nisur për në Itali për të festuar ‘martesën e tyre të tretë’ – pasi morën me qira një kështjellë në Portofino, Itali, për të kurorëzuar dashurinë e tyre para familjes dhe një grupi të zgjedhur miqsh, sipas TMZ.

Çifti, i cili u martua ligjërisht të dielën e kaluar në një gjykatë në Santa Barbara, Kaliforni, thuhet se do të organizojë dasmën e tyre në Castello Broën.

Gazeta raportoi se fëmijët e Kourtneyt do të jenë më në fund pjesë e ditës së madhe pasi nuk u lejuan të ishin të pranishëm nga fejesa e saj , ‘dasma e rreme’ në Las Vegas dhe gjykata “I dos”.

Të pranishëm do të jenë edhe motrat e yllit 43-vjeçar, si dhe mamaja Kris Jenner dhe i dashuri i saj, Corey Gamble.

Ish-i i Kardashian Scott Disick nuk ka marrë ftesë, sipas raportit. Barker, 46 vjeç, do të ketë me vete fëmijët e tij si dhe disa nga shokët e tij të grupit Blink-182.

Pavarësisht se kjo ekstravagancë ndodhi gjatë një periudhe katër-ditore, çifti dyshohet se po organizon një tjetër pritje në LA për më shumë njerëz që të dëshmojnë dashurinë e tyre pas kthimit.

Llogaria në Tëitter e Celebrity Jets , e cila gjurmon avionët privatë të të pasurve dhe të famshëm dhe destinacionet e tyre, raportoi të premten në mëngjes se avionët e Kim Kardashian dhe Kylie Jenner u nisën për në Itali të enjten vonë.

Ylli i “Kardashians” konfirmoi të hënën martesën e saj ligjore me muzikantin duke postuar foto nga ceremonia e tyre intime.

“Derisa vdekja të na ndajë,” shkroi ajo krahas fotove.

© Panoramaplus.al