9 Mars, 2019

Fotografja që e kthen në përrallë jetën e fëmijëve të saj (FOTO)


Fotografja polake, Iwona Podlasińskai, e cila ka studiuar për arkitekturë, realizon fotografi të fëmijëve si askush tjetër në botë. Personazhet kryesore të veprave të Iwona janë dy djemtë e saj, fotot e të cilëve edhe iniciuan karrierën e saj si fotografe. Ata jetojnë një jetë të zakonshme – bëjnë shëtitjet, luajnë me miqtë dhe vizitojnë gjyshen, por falë talentit të fotografes dhe vizionit të jashtëzakonshëm, gjërat e zakonshme bëhen magjike.

Kush sheh këto foto, është magjepsur me punën e saj.

 

/Revista Psikologjia/

© Panoramaplus.al