14 Maj, 2022

Detoksifikimi pranveror për të humbur peshë, për t’u ndjerë më mirë dhe më bukur


Tashmë vera ka ardhur dhe për të përballuar më mirë temperaturat e larta dhe testin e rrobave të banjës, ndjekja e një regjimi detoksifikues për të paktën një javë është një ide e shkëlqyer. Kjo është mënyra më e mirë për të pastruar trupin, për të mbajtur peshën ideale apo edhe për ta ulur atë, por edhe për të shijuar një gjendje më të mirë të mirëqenies së përgjithshme me efekte pozitive edhe në sferën emocionale dhe mbi bukurinë.

1 – Detoksifikim për të pastruar mëlçinë

Ndër organet e para që përfitojnë nga një dietë detoksifikuese është padyshim mëlçia, e lidhur me funksionin filtrues të toksinave. Nëse gjatë dimrit kemi konsumuar shumë alkool dhe ushqime të yndyrshme, për një dietë detox mund të fillojmë me gjembaçin. Studimet shkencore kanë treguar se kjo barishte është një nga antioksidantët më efektivë për largimin e toksinave nga mëlçia. Pastrimi i mëlçisë nënkupton jo vetëm rritjen e mirëqenies, por edhe një ndjenjë të këndshme dhe të kënaqshme lehtësie. Për të maksimizuar detoksin, janë ushqimet e pasura me fibra, të cilat lehtësojnë kalimin e zorrëve, duke ndihmuar kështu në largimin e toksinave dhe rrafshimin e barkut. Kapsllëku krijon një gjendje toksike në të gjithë trupin që shkakton një ndjenjë të ënjtjes, rëndimit dhe lodhjes: prandaj është e nevojshme të merret sasia e duhur e fibrave në ditë, të shpërndara në vaktet kryesore. Për mëngjes fokusohemi në produktet me drithëra të plota, në vaktet kryesore me fruta dhe shumë perime të sezonit.

2 – Detox për një pamje të shëndetshme dhe rrezatuese

Një organizëm i pastruar është karta më e mirë për të luajtur për lëkurë me shkëlqim, një çehre rozë dhe flokë me shkëlqim. Eliminimi i toksinave është në fakt sekreti i një lëkure vërtet perfekte, efekt ky i marrë edhe falë një diete detoksifikuese. Për një rezultat afatgjatë, këshilla është të pini një gotë lëng boronicë çdo ditë: një eliksir i vërtetë bukurie dhe një nxitje e fuqishme për të përmirësuar funksionin e pastrimit të veshkave duke eliminuar toksinat e grumbulluara në fshikëz dhe në traktin urinar. Lëngu i boronicës së kuqe kundërshton gjithashtu aktivitetin e radikalëve të lira, duke ngadalësuar plakjen qelizore të organizmit.

3 – Detoks kundër rrathëve të zinj

Akumulimi i toksinave në shumë raste mund të identifikohet nëpërmjet pranisë së rrathëve të zinj poshtë syve, për shkak jo vetëm të mungesës së gjumit, por edhe të qarkullimit të dobët të gjakut. Një dietë detoksifikuese promovon mirëqenien e përgjithshme të trupit, duke kontribuar në një pamje më të freskët edhe në zonën e syve. Për të rritur këtë efekt, sugjerimi i zgjuar është të konsumoni një grusht fara kungulli çdo ditë, të cilat mund të përmirësojnë qarkullimin limfatik dhe të gjakut, si dhe të ofrojnë vitamina C dhe E, të dobishme për parandalimin e kataraktit.

4 – Detoksifikim për t’u mbushur me energji

Një organizëm pa toksina është kushti për të na bërë më energjikë dhe aktivë, edhe nga pikëpamja psikologjike dhe mendore. Falë marrjes së probiotikëve, si laktobacilet dhe bifidobakteret, ne mund të forcojmë sistemin imunitar duke reduktuar simptomat e alergjisë dhe astmës, të luftojmë infeksionet, të asimilojmë më mirë lëndët ushqyese duke lehtësuar tretjen. Të gjitha kushtet favorizojnë mirëqenien, me rezultat të shijimit të më shumë energjive dhe ndjenjës së gjerë të përmbushjes.

5 – Detoks për një tru më në formë

Truri ka një aktivitet të vazhdueshëm dhe është ndër organet që funksionon më shumë në të gjithë trupin. Ky aktivitet i vazhdueshëm shoqërohet me një prodhim të rëndësishëm të radikaleve të lira dhe është treguar se stresi oksidativ nuk është i përfshirë vetëm në plakjen e trurit tonë, por luan një rol të rëndësishëm edhe në determinizmin e sëmundjes Alzheimer. Radikalet e lira mund të eliminohen përmes marrjes së antioksidantëve. Një dietë detoksike që favorizon pastrimin është ajo që përdor gjerësisht frutat, duke përfshirë arrat. Hulumtimi i kryer nga Departamenti i Bujqësisë i Shteteve të Bashkuara zbuloi se, nga të gjitha varietetet e frutave të thata, arrat dhe lajthitë kanë numrin më të madh të antioksidantëve të dobishëm për trurin./REVISTA PSIKOLOGJIA

© Panoramaplus.al