12 Gusht, 2022

Belén Rodriguez si një sirenë: flokë shumë të gjatë dhe bikini të argjendta buzë detit


Belén Rodriguez po shijon një periudhë në plazh përpara se të kthehet në studiot televizive për programe të reja. Showgirl-ja argjentinase është në shoqërinë e fëmijëve të saj Santiago dhe Luna Marì në ishullin Albarella. Belén ndau disa foto në Instagram që e portretizojnë atë si një perëndeshë deti, të nxirë dhe me flokë shumë të gjatë në shpinë të zhveshur.

Modeli i ri i flokëve Belén për verën

Showgirl-ja argjentinase ka postuar disa foto në Instagram që e portretizojnë me një model flokësh të ri: flokë të gjatë deri në bel dhe me onde në mënyrë natyrale, sikur sapo ka dalë nga zhytja në dallgë. Përpara objektivit të fotografit Nicholas Fols Lei belén ajo duket si një sirenë e vërtetë buzë detit: lëkura e saj e nxirë nga dielli në dritën e ngrohtë të perëndimit të diellit, flokë të valëzuar dhe një bikini me shkëlqim argjendi. Sipas të gjitha gjasave, stilisti i flokëve Lorenzo Cherubini krijoi pamjen e re të Belèn me ndihmën e shtesave, por rezultati përfundimtar është ende me ndikim.

Në setin fotografik, Belén pozon me disa aksesorë me ndikim, të zgjedhur nga stilistja Nicole Costi: vathë me gaz dhe një kapele maxi prej kashte, aksesori i divave, në një version “pagoda”. Për shumë femra, takimi me parukieren shtyhet për në shtator, kur efektet e pushimeve në flokë zbuten dhe prerja e flokëve ndryshon për të rifilluar jetën e përditshme: flokët shumë të gjatë të Belenit do t’i shohim edhe në vjeshtë apo showgirl-i  do të vendosë të kthehet në punë me një prerje të re?

BURIMI/ PSIKOLOGJIA

© Panoramaplus.al