8 Shtator, 2018

Bebe Rexha jep këshilla si të luftoni ankthin

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Bebe Rexha ka folur hapur për luftën e saj me ankthin.

E mesa duket Bebe e ka gjetur zgjidhjen se si të përballet me stresin dhe ankthin. Ajo ka ndarë me fansat e saj disa nga praktikat që përdor për të luftuar ankthin.

Nëpërmjet një “Instastory”, këngëtarja e njohur shprehet se fansat që vuajnë nga ankthi duhet të bëjnë sa më shumë stërvitje.

“Nëse jam shumë e stresuar ose ankthi im është super i keq, detyroj veten që të bëj stërvitje. Vrap, joga, edhe vetëm një ecje në këmbë apo me biçikletë. Çdo lloj gjëje. Provoje”, shkruan Bebe në postimin në “Instastory”.

Panorama Plus

Lini një koment:

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *