1 Shtator, 2022

Amber Heard ka të paktën një grua në krah: Emily Ratajkowski


Të dy Amber Heard dhe Johnny Depp u shpallën fajtorë për shpifje, megjithatë, akuzat më të rënda anojnë nga ylli i Aquaman që do të duhet t’i paguajë 15 milionë dollarë ish-bashkëshortit të saj, ndërsa ‘ Jack Sparrow’ duhet të paguajë vetëm 2 milionë dollarë, kështu që përfundimi është se ishte ai që fitoi gjyqin dhe kjo jo domosdoshmërisht i bën të lumtur shumë femra të famshme.

Megjithatë, një nga të paktat që e kanë shprehur hapur qëndrimin e tyre për këtë çështje është modelja britanike Emily Ratajkowski e cila përdori llogarinë e saj në Tik Tok për t’i dhënë mbështetjen e saj të qartë Amber Heard dhe shprehu një qëndrim refuzues ndaj vendimeve gjyqësore që prekin drejtpërdrejt gratë.

Qëndrimi i Emily Ratajkowski për Amber Heard kundër Johnny Depp

“Është viti 2022 dhe po bëhet edhe më e frikshme të jesh grua”, tha Ratajkowski, e cila listoi ngjarjet që e frikësojnë atë me vendimet e gjykatave, në të cilat sipas saj, gratë kanë qenë qartësisht të pafavorizuara.

“Ligji i abortit në SHBA, apeli i Harvey (Weinstein), turneu i shpengimit Shia (LaBeouf), mënyra se si ata e tërhoqën zvarrë Amber (Heard) dhe precedenti që krijoi rasti gjyqësor,” tha Ratajkowski.

@emrataits 2022 and its getting even SCARIER to be a woman♬ original sound – ʚ ᵛᵅⁿⁿⁱᵉ ɞ

Siç shihet në deklaratat e saj, ajo jo vetëm që mbështet Heard-in, ajo denoncon edhe atë që ndodhi disa muaj më parë kur Gjykata e Lartë e SHBA rrëzoi vendimin gati 50-vjeçar që u garantonte grave të drejtën për abort.

Faktet që tmerrojnë Emily Ratajkowski

Dy fakte të tjera që vë në dukje modelja britanike janë çështja e zhurmshme e producentit të filmit Harvey Weinstein, i cili mund të lirohet nga burgu pasi iu pranua kjo mundësi nga Gjykata e Apelit të Nju Jorkut pas një skandali të ngacmimeve seksuale në mjedisin e punës.

Së fundi është rasti i aktorit Shia LaBeouf dhe ajo që Ratajkowski i referohet janë deklaratat që ai ka dhënë në media me qëllimin për të pastruar imazhin e tij pasi kishte një padi kundër tij për keqtrajtim dhe sulm seksual të ish të dashurës së tij FKA Twigs. 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"
© Panoramaplus.al