Pandemia nuk zbeh atmosferën e nxënësve/Me maska, por grumbull. Shikoni çfarë ndodhi në ditën e parë të shkollës-(VIDEO+FOTO)

| 11:23
SHPËRNDAJE
 

Duket se pandemia nuk e ka zbehur atmosferën e ditës së parë të shkollës. Këto pamje do të ishin të zakonshme në kushte normale, por jo në kushtet e pandemisë, ku në Shqipëri çdo ditë rastet me Covid dhe numri i të vdekurve shtohet.

Pothuajse në të gjitha shkollat e kryeqytetit janë parë grumbuj nxënësish dhe prindërish, dikush me maska dhe dikush jo.

Prej ditësh janë bërë thirrje nga autoritetet që të respektohen masat dhe protokollet, por mesa duket këto apele kanë shkuar në vesh të shurdhër.

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (13)

Edhe nga kryeministri Edi Rama u tha që nisja e vitit të ri shkollor do të sjellë edhe rritje të rasteve me COVID-19.  Pritet për tu parë efekti që do të sjellë dita e parë e shkollës në përhapjen e virusit.

 

SHIKONI TË GJITHA FOTOT

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (12)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (10)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (9)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (8)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (7)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (6)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (5)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (2)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (44)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (41)

Dita pare e shkolles-masat-anti-covid-grumbullimet-dyndjet (30)

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.