Pamjet/ Shembet një masiv shkëmbor, bllokohet qarkullimi në Shkopet

Nov 28, 2021 | 9:01
SHPËRNDAJE

Qarkullimi në rrugën nacionale Burrel – Skuraj është bërë me vështirësi që prej orës 5 të mëngjesit të sotëm.

Një masiv shkëmbor është shembur në afërsi të vendit të quajtur “Sektori C”, duke bllokuar fillimisht totalisht qarkullimin e automjeteve.

Shembja e masivit shkëmbor krijoi një varg të gjatë automjetesh që lëviznin në drejtim të Tiranës dhe Burrelit.

Ndërkohë në vendngjarje ka mbërritur policia e cila ka menaxhuar trafikun, ndërsa një mjet tip fadrom po punon për heqjen e gurëve, raporton korespondenti i Panorama.

Në ditët me shi ky aks rrugor bëhet gjithmonë problematik për shkak të rënies së gurëve pasi i mungojnë rrjetat mbrojtëse në shpatin e malit.

© Panorama.al

Te lidhura