Pamje nga momenti kur në Greqi ra tërmeti me magnitudë 5.2

| 13:28
SHPËRNDAJE
 

Në momentin e tërmetit të fortë prej 5.2 Rihter që ndodhi në orët e para të së dielës në zonën e detit pranë malit Athos, një kamer regjistroi momentin e lëkundjes në një kishë në Karyes.

seismos-agio-orors

Tërmeti i fortë ndodhi në orën 01:50 në orët e para të së dielës në zonën e detit 22 kilometra në jugperëndim të malit Athos pas tërmetit me madhësi 4.2 në 22:39 të mbrëmjes së kaluar, duke u përqëndruar në të njëjtën zonë.

Tërmeti i ri më i fortë, se ai i mëparshmi, u ndie në manastire, gjatë vigjiljes së Kryqit të Shenjtë.

Lëkundja e fortë u pësua me tërmete të tjerë me madhësi më të ulët.

Greqia goditet nga një tërmet i fortë në të njëjtën ditë kur 88 vjet më parë vdiqën 161 persona nga…

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.