“Pa asnjë kosto!”- Ministria e Shëndetësisë tregon se si mund të bëhen maskat në kushte shtëpie

| 19:20
SHPËRNDAJE

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një status se si mund të krijohen maskat në kushte shtëpie.

maska koronavirus

Ndërsa bën apel për mbajtjen e tyre, kjo ministri thekson se barrierat mbrojtëse kundër koronavirusit mund të bëhen pa asnjë kosto.

#VendosniMaskën

👉Barrierat mbrojtëse mund të bëhen vetë në shtëpi dhe pa asnjë kosto!

📌Ndiqni hapat se si të krijoni një maskë me shami në shtëpi:

▪️Pasi keni marrë një shami duhet ta palosni atë në gjysmë;

▪️Sërisht paloset pjesa e sipërme deri tek gjysma dhe pjesa e poshtme;

▪️Vendosen rripat e llastikut ose për me lehtë llastikat e flokëve në largësi 6 cm nga njëra- tjetra;

▪️Palosen të dyja anët dhe qepeni me gjilpërë;⬇️

Pasi e keni larë me ujë të nxehtë dhe detergjent, mund ta përdorni maskën në çdo ambient të mbyllur, me qëllim mbrojtjen nga infektimi me #COVID19.

#RespektoRregullat

109935433_2895856137192111_7954267521802832535_o

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.