“Ose unë ose askush”/ Të tjera detaje nga vrasja e çiftit në Greqi. Autori shqiptar dyshohet se…

Oct 16, 2020 | 14:44
SHPËRNDAJE

Mediat në Greqi raportojnë se i dyshuari kryesor për vrasjen e dyfishtë në Loutraki ishte arratisur në Shqipëri.  Sipas policisë, i dyshuari kryesor është ish-partneri shqiptar i 43 vjeçares, i cili ishte arrestuar dhe dënuar për grabitje dhe drogë.

greqi

Tre vjet më parë ai u lirua nga burgu dhe kishte një lidhje me Fotinin. Ai ishte shumë xheloz ndaj saj dhe kur ata u divorcuan, disa muaj më parë, ai filloi të bënte kërcënime.

“Ose unë ose askush” mësohet se i ka dhënë shqiptari gruas.

45-vjeçari, ndërsa po përpiqej të shpëtonte, u arrestua nga policia në Agrinio. Ata e kontrolluan atë dhe menjëherë më pas e lanë të lirë pasi vrasja brutale nuk ishte zbuluar ende.

Më shumë gjasa, shkruajnë mediat, ai arriti të kalonte kufirin për në Shqipëri, ku edhe mendohet se u strehua.

LEXO EDHE

Vrasja mizore e ukrainases dhe farmacistit në momente intime. Zbardhet raporti mjeko-ligjor për viktimat. Çfarë mori shqiptari prej tyre

Publikohet foto/Ky është shqiptari që akuzohet për vrasjen me hanxhar të ish-partneres ukrainase dhe të dashurit të saj grek

Shqiptari i dyshuar e ndoqi çiftin si hije për ditë të tëra pa u kuptuar deri në momentin e vrasjes/ Detaje nga plani “satanik”

Detaje të reja nga vrasja mizore e çiftit në Greqi. Mediat greke: 45 vjeçari shqiptar dyshohet se…

Shqiptari masakroi me hanxhar çiftin e biznesmenëve/ Zbardhet dëshmia e nënkryetarit të Bashkisë: Gruaja bleu një tokë për të ndërtuar një shtëpi. Synonte…

© Panorama.al

Te lidhura