Operacioni “fshesa” te Totenhemi, Antonio Konte largon katër lojtarë

Feb 1, 2022 | 9:36
SHPËRNDAJE

31 janari ishte ditë intensive merkatoje për Totenhemin që pasi konfirmoi afrimet e Kulusevskit dhe Bentankurit nga Juventusi, u tregua aktiv edhe në merkaton dalëse me largimet e Lo Selsos në formë huazimi te Vijareali dhe Tangui Ndombelesë te Lioni.

dele ali heri kejn

Për këtë të fundit bëhet fjalë për një rikthim dhe francezët kanë përfshirë në kontratën e huazimit edhe klauzolën e mundësisë së blerjes për 54 milionë paund në verë.

Ndërkohë që lëvizja më e bujshme ishte pa dyshim transferimi i Dele Alit te skuadra e Evertonit, duke u bërë përforcimi i dytë i trajnerit të ri Frenk Lampard në “Goodison Park” pas atij të mesfushorit të Mançester Junajtidit, Doni van de Bek, i cili erdhi po në ditën e fundit në formë transferimi.

Një tjetër largim ishte edhe ai i Brajan Gil, i cili huazohet te Valencia 6 muaj pasi firmosi me “Spërsat” nga Sevija.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura