“Nxirrini punëtorët”/ Pronarët e bizneseve grumbullohen para komisariatit Vlorë, lirohen personat që vendosën himnin kombëtar nëpër lokale në shenjë protestë kundër orës policore

Jul 19, 2021 | 8:52
SHPËRNDAJE

Protesta e djeshme e bizneseve në Vlorë, përgjatë Lungomares u shoqërua me tensione, pasi policia shoqëroi tre persona, mes tyre edhe një grua.

protesta vlore

Pronarët e bizneseve kanë qëndruar për orë të tëra derisa tre personat janë lënë të lirë.

“Nxirrni punëtorët dhe të ikim”, thanë pronarët e bizneseve, të cilët ishin mbledhur pranë komisariatit.

Kujtojmë që mbrëmjen e djeshme në të gjitha lokalet në Lungomares në Vlorë në shenjë protestë kundër orës policore pas orës 22:00, në vend të muzikës u vendos Himni Kombëtar.

Protesta ndryshe e bizneseve në Vlorë, në vend të muzikës vendosin në sfond himnin kombëtar. Kërkojnë ndryshimin e orës policore on Vidnews.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/