“Numri i fabrikave që ofrojnë punë do rritet”- Balla nga Elbasani: Qeveria ka trefishuar ndihmën ekonomike për familjet në nevojë!

Feb 27, 2021 | 17:21
SHPËRNDAJE

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit, Taulant Balla teksa zhvilloi një takim me përfaqësues të Biznesit të Vogël deklaroi se buxheti për Mbrojtjen Sociale ka qenë mesatarisht 9.2% në periudhën 2014-2019 dhe në 2020-2021 është mesatarisht në 10.5% të PBB.

balla

Sipas Ballës në buxhetin 2021 qeveria dyfishoi Fondin e Ndihmës Ekonomike, ndërsa shtoi se krahasuar me vitin 2013 ky fond është trefishuar.

“Elbasani ka një numër të rritur fabrikash punëdhënëse dhe numri do të vazhdojë të rritet. Sa i përket grupeve vulnerabël ne kemi marrë një masë që është dyfishimi i ndihmës ekonomike. Një qeveri që i ka rënë barra e pandemisë dhe ka shtuar mbështetjen për më të varfërit, besoj është një qeveri që kujdeset për më të varfërit.
Sa i përket debatit për taksat, 95% e elbasanasve, në mos 99% janë pro taksës progresive sepse kjo taksë parashikon taksimin e atij që fiton më shumë”, theksoi Balla.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.