Nuk u lejua në varrimin e Admirit, Aleksandër Murataj kërkesë Drejtorisë së Burgjeve për t’i dhënë lamtumirën babait

| 18:53
SHPËRNDAJE

Ditën e sotme ka ndërruar jetë babai i Admir Murataj i cili mbeti i vrarë në grabitjen që u bë në Rinas para disa muajsh.

aleksander

Vëllai i tij Aleksandër Murataj i cili ndodhet në burg ku është dënuar me 16 vite burg për vjedhjen e 2 milion eurove në Rinas ka kërkuar nga drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve leje për të marrë pjesë në varrim.

Kërkesa që Aleksandri të jetë i pranishëm në Tropojë është dorëzuar nga familjarët e tij.

Ai nuk ishte lejuar që të merrte pjesë në varrimin e Admirit dhe kjo u shoqërua me tension në burgun 313 ku ai ndodhej.

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha, kontaktoi me zyrtarë të Drejtorisë së Përgjithshme nëse është marrë apo jo një vendim, por siç shtuan burimet dosja po shqyrtohet ende për shkaqe sigurie.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.