“Nuk shkojmë në det, sepse shteti të vret”/ Qytetarët me pankarta në duar përpara Ministrisë së Brendshme, kërkojnë drejtësi për 7-vjeçaren (FOTO+VIDEO)

Aug 4, 2022 | 19:11
SHPËRNDAJE

Me pankarta nëpër duar, qytetarët kanë dalë përpara Ministrisë së Brendshme në formë proteste pas vdekjes së 7-vjeçares Jonada Avdia në Himarë.

Siç shihet nga pamjet, mesazhet kryesore janë thirrjet për dorëheqjen e ministrave Bledi Çuçi dhe Mirela Kumbaros.

Një tjetër mesazh është “nuk shkojmë në det, sepse shteti të vret”. Qytetarët bëjnë thirrje shtetit për një reagim më të madh.

9df18c0e-a0af-4f11-b58f-2ea0d8f91d0b 9487398a-72d1-4cea-aefe-04b88743d779 protesta1 qytetaretproteste (2) qytetaretproteste (4) qytetariproteste

© Panorama.al

Te lidhura