Nuk ndalen tërmetet, tjetër lëkundje në vend. Ja epiqenda dhe sa ballë

SHPËRNDAJE

Nuk kane te ndalur lekundjet e termetit ne vend. Pothuajse cdo dite regjistrohen goditje te reja, nderkohe qe epiqendra leviz. Se fundi, mbreme pas mesnate IGJEUM ka regjistruar nje goditje ne Gjirin e Lalzit.

Sipas IGJEUM termeti eshte regjistruar ne oren 00:07, me epiqender ne GJirin e Lalzit ne 11 km thellesi.

Magnitura per fat nuk ka qene shume e forte, eshte regjistruar 2.1 balle. Kujtojme se dje dhe pardje pati lekundje termeti ne te njejten zone.

termet

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.