“Nuk mund të qëndroja në pankinë”, shpërthen ish-sulmuesi i Milanit: M’u sos durimi, s’doja të isha rezervë e Ibrës

Mar 10, 2021 | 12:54
SHPËRNDAJE

Në një intervistë të dhënë për një revistë polake, Kristof Piontek ka folur edhe për largimin e tij nga Milani. Pa dribluar me fjalët, ish-numri 19 kuqezi ka deklaruar:

piontek

“M’u sos durimi në Milano? Fakti është që Ibra kishte arritur dhe unë doja të luaja për t’u përgatitur mirë për Europianin… nuk mund ta imagjinoja që të qëndroja ulur në stol për 5-6 ndeshje radhazi”. Polaku ka folur edhe për ofertat e shumta pasi vendosi largimin nga kuqezinjtë.

“Totenhemi më kontaktoi gjatë pasi u duhej një zëvendësues për Kejnin që ishte dëmtuar. Në fund zgjodha Hertën sepse gjatë gjithë kohës shfaqën më tepër dëshirë për të më pasur në skuadër”, tha Piontek.

PANORAMASPORT.AL

 

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/