Nuk mund ta besoni moshën e këtij polici! Prej më shumë se gjysmë shekulli punon

Feb 25, 2021 | 23:47
SHPËRNDAJE

LC “Buckshot” Smith, është oficeri i policisë më i vjetër në botë, ndërsa punonte ende në shtetin amerikan të Arkansas.

policiccc

Një zëvendës sherif për 46 vjet, ai doli në pension katër muaj para se të shkonte të punonte për Departamentin e Policisë Camden, ku ai u vendos në turne 8-orëshe duke patrulluar në rrugë.

Buckshot do të mbushë 92 vjeç në maj dhe nuk tregon shenja ngadalësimi. Nëse po mendoni se cili është sekreti i tij, është ajo që nënat tona na kanë thënë gjithmonë.

“Unë ha shumë perime dhe nuk konsumoj ushqim të shpejtë.”

Ai thotë se nuk do të dalë në pension derisa Zoti i ta thotë këtë. Dhe pse Buckshot? Është një nofkë që nga mosha 14 vjeç

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.