Nuk ka paqe toka në Korçë, regjistrohet tjetër lëkundje tërmeti

SHPËRNDAJE

Nuk ka paqe toka në Korçë. Lëkundje të tjera tërmeti kanë vijuar pasditen e sotme, ku lëkundja me e fundit u ndje në orën 19:30.

Sipas IGJEUM, lëkundja ishte e forcës 2.7 ball, me epiqendër në Zicisht, 10 kilometrë nga Bilishti, ndërsa thellësia ishte 17 kilometër.

termeti

Lëkundjet pasojnë goditjen e forte qe ndodhi mëngjesin e djeshëm me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter. Epiqendra e tërmetit ka qene 3 km ne Veri Lindje te Miras dhe 11 km ne Juglindje te Korçës.

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.