“Nuk jap tip romantike”- Zëdhënësja e Berishës veçon politikanen që vlerëson në PS. Flet edhe për marrëdhëniet brenda PD-së

| 8:07
SHPËRNDAJE
 

Ish-zëdhënësja e Partisë Demokratike, Erla Mëhilli, thotë se preferon të kalojë pushimet më shumë në Gjirin e Lalzit se sa në jug për shkak të rërës.

erlaa

E pyetur se kush është më romantik në çift, Mëhilli thotë se asnjëri, ndaj siç thotë ajo “jam e martuar me të”(Keltis Kruja, ish-deputet i PD).

Sa i përket angazhimit në politikë, ajo tregon edhe për marrëdhëniet me gratë brenda Partisë Demokratike, duke vlerësuar veçanërisht dy prej tyre.

Pjesë nga biseda për “On Top”:

Me cilen nga grate në PD kane qene marredheniet me te mira?

Kam shkuar mire pergjithesisht mire me te gjithe. Kam shkuar mire me Jozefinën, me Majlindën, nuk kam patur asnjë problem me asnjërin. Edhe Jozefina sado tip i vështirë që mund të ketë qenë, me mua ka shkuar mirë, dhe mbajne kontakte edhe sot e kesaj dite. Jozefina ka qenë prezente në çdo moment timin qofte të bukur, p.sh kur u bëra zëdhënëse apo kur fitova në këshillin kombëtar, eshte e para që merrte në telefon. Dmth respektin maksimal për të.

Sot ke vlerëson? Në PS psh

– psh Arta Dade eshte nje femer qe e vleresoj nga PS

Por eshte e brezit të parë, doja nje emer me aktual

erla

– nga brezi aktual te them te drejten zor se gjej nje emer. Sepse politika e sotme po shkon vetem drejt promovimit te ketyre individeve qe nuk mendojne ndryshe nga kryetari, jane Yes-man. Dhe nga grate e PS sot nuk shof femra me karakter te forte. Psh me ka pelqyer shume ne deklaratat e saj ish zevendes ministrja Irena Beqiri, me eshte dukur grua me karakter. Nuk hyn te ato qe degjojme pergjithesisht, jo Elisa apo Blerina, nuk te zgjedh dot njeri nga keto. Jane nje lloj stili qe nuk e pelqej.

Cilën politikane zgjedh nga PD?

– Nga PD me pelqen Jorida që kam dhe mikeshë. Eshte punëtore, shumë punëtore, ambicioze, eshte goc tirone, ka nje profil të paster, me pelqen.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.