“Nuk i nënvlerësuam Ishujt Faroe”, Gjimshiti: Rëndësi ka arritja e dy objektivave, kualifikimi dhe vendi i parë

Nov 20, 2023 | 23:08
SHPËRNDAJE

Kapiteni Berat Gjimshiti ka folur pas barazimit pa gola me Ishujt Faroe. Ai është shprehur se nuk kanë nënvlerësuar Ishujt Faroe, ndërsa u shpreh se me rëndësi është që ata arriten dy objektivat, kualifikimin dhe vendin e parë në grup.

TUYTUY

“Kishim dëshirë të bënim një lojë të mirë për tifozët dhe të shënonim golin, por arritëm objektivat, i parë ishte kualifikimi dhe objektivi i dytë ishte vendi i dytë. Nuk e nënvlerësuam, por ishim shumë fizik dhe ishin gati se nuk patën ndeshje si ne dhe nuk ishin të lodhur ishin të freskët në këto momente sduhet nënvlerësuar asnjë ekip”, tha ai për “Super Sport”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura