Nuk i ndahen bilancet negative këtë sezon, zbuloni rekordin e “errët” të Juventusit

Oct 28, 2021 | 9:24
SHPËRNDAJE

Juventusi pësoi një disfatë të rëndë mbrëmjen e djeshme ku u mund nga Sasuolo në stadiumin “Allianz” me rezultatin 1-2. “Zonjës së Vjetër” këtë sezon nuk i ndahen rekordet negative teksa ka arritur një bilanc tjetër të “errët”.

DIBALA

Sipas faqes së statistikave “OPTA Paolo”, kjo është hera e tretë që Juventusi humb të paktën tre ndeshje në 10 sfidat e para të Serisë A në epokën e tre pikëve.

Më negativ kanë qenë sezonet 2015/2016 dhe 1995/1996 ku bardhezinjtë kanë pësuar katër humbje.

Një ecuri tepër negative kjo ku Juventusit i ndalohet një tjetër hap fals në ndeshjen ndaj Veronës në transfertë e cila do të luhet të shtunën pasdite.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura