Nuk është Kutrone, ja kush shpallet lojtari i ndeshjes në Milan-Roma

SHPËRNDAJE

Milani sot ka zhvilluar kryendeshjen e javës me Romën në San Siro. Skuadra e drejtuar nga xhenaro Gatuzo e nisi me një ritëm të lartë ndeshjen dhe po e kërkonte me ngulm golin që në minutat e para. Megjithatë goli u shënuar vetëm në minutën e 30 me Kesi.

Kesi2

Ndërkohë Roma barazoi në pjesën e dytë me Facio por ka qenë minuta e 95 ajo që ka sjellë edhe fituesin e sfidës. Patrik Kutrone shënon golin e fitores për Milanin por megjithatë sipas “Whoscored” nuk është shpallur ai lojtari i ndeshjes. Ky vlerësim i takon Kesisë i cili mori notën më të lartë 7.9.

shfuvgfrjhkljd

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.