Nryshon versioni/ Babai grek e vrau vajzën për shkak të divorcit, jo...

Nryshon versioni/ Babai grek e vrau vajzën për shkak të divorcit, jo për të dashurin shqiptar

1
SHPËRNDAJE

Ka ndryshuar versioni i vrasjes makabre në “Petrupoli” të Athinës, ku një baba grek vrau vajzën e tij 18-vjeçare.

Vajza greke2Fillimisht u raportua se shkak ishte i dashuri i vajzës, që është shqiptar, por në fakt historia është krejt tjetër.

Babai i vajzës ishte divorcuar nga bashkëshortja dhe ajo kishte marrë djalin 13-vjeçar dhe kishte shkuar në Korfuz. Ndërsa babai jetonte me vajzën.

Disa ditë më parë, babai i kishte shkruar ish-bashkëshortes SMS që të rikthehej te ai, por ajo nuk kishte pranuar, raporton “To Vima”

Më pas ai kishte lënë një shënim për të para se të bënte krimin makabër. “Ti më ktheheve kundër djalit tim. Ma more atë dhe më le me vajzën. Kam lexuar SMS-të që shkëmbeni bashkë. Ajo nuk më do. Më fyen rëndë dhe do të më braktisë dhe të vijë te ty. Ti që m’i ktheve fëmijët kundër do të vuash më shumë. Kur ta lexosh këtë letër do jemi të dy të vdekur”, mësohet të ketë qenë shënimi i tij.

Sa për djalin shqiptar, mediat greke thonë se ai kishte një vit e gjysmë i lidhur me vajzën dhe ata hynin e dilnin në shtëpi lirisht.

I vetmi person që ishte kundër lidhjes ka qenë gjyshja e vajzës, e cila ishte raciste.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakStërvitja e përbashkët shqiptaro-britanike, Meta: Eksperiencë e shkëlqyer e sjellë nga Britania
Artikulli tjetërShpërthen ish-deputetja, i përgjigjet Berishës: Ja gabimi i vetëm i Sokol Olldashit

1 KOMENT

  1. Keta Jane greket evgjite racista te semure gje vrasin dhe femijen e vete nga urrejtja qe kane per fqinijin e tyre. Let te dalin te na bejne morale filo greket provincial qe qelbin me komentet pro greke. Ta marin vesh dhe evropianet buze holl discriminus ndaj shqiptareve se kush jane problematiket ne ballkan..

PËRGJIGJU