Njoftimi i fundit nga sinoptikanët: Çfarë ndodh me motin nga nesër

SHPËRNDAJE

Duket se nuk ka akoma vend per tu shqetesuar se shtatori do te hyje me shira. Sipas sinoptikaneve te Meteoalb, ne vijim moti mbetet me vranësira dhe shira të herë pas hershëm, kryesisht në Qendër dhe Juglindje por vonë pasdite pritet kthjellim gradual i zonave Perëndimore dhe gjatë natës, kthjellimet bëhen dominante në gjithë vendin.

Temperaturat maksimale sot janë ngjitur në 27 – 28°C në zonat malore dhe deri 30.5° në zonat Veriperëndimore.

moti vijim

Nesër pritet mot kryesisht i kthjellët duke sjellë rritje me 2°C të temperaturave të mesditës, në gjithë vendin.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.