Njerëzit tregojnë se si duket pranvera në vende të ndryshme të botës (Foto)

Mar 31, 2021 | 23:54
SHPËRNDAJE

Pranvera është një stinë misterioze, ku natyra rilind po lulëzon. Dhe megjithëse ky sezon është jashtëzakonisht i gjallë në Japoni, pranvera nuk ka të bëjë vetëm me lulet “Sakura”!

Bëhet fjalë për ngjyrat befasuese të perëndimit të diellit, mollëkuqet dhe fluturat, lulet e kopshtit dhe shëtitjet e gjata me qenin tuaj dhe këto 31 foto janë prova e shkëlqyeshme e kësaj, shkruan “Bright Side”!

Mollëkuqet janë lajmëtarë të pranverës.

pranvera (16)

Një rrugicë e lulëzuar madhështore në Kopenhagë, Danimarkë

pranvera (1)

Një flutur

pranvera (3)

Përfitimet e të pasurit një oborr në shtëpi

pranvera (15)

Linja e Tramvajit Keifuku Randen, një vend i famshëm për lulëzimin e qershisë në Kioto, mbledh shumë turistë çdo vit.

pranvera (6)

Dikush solli përsëri një dhuratë të vogël.

pranvera (8)

Varkat e lumenjve nën një Kioto të lulëzuar na kujton filmat me princeshat Disney.

pranvera (7)

Liqeni Paron me pamje perfekte, në Peru

pranvera (26)

Përputhje perfekte me ngjyra

pranvera (10)

Këto lule duken si një lumë rozë në Gjermani.

pranvera (29)

Imagjinoni të jetoni në një vend kaq magjik!

pranvera (23)

Benji qeni i fermës përshëndet pranverën.

pranvera (28)

Muzgu epik i pranverës në Huntington Beach në Kaliforni

pranvera (12) pranvera (14)

Me sa duket, natyra në Mbretërinë e Bashkuar dukej si e veshur me vjollcë atë ditë.

pranvera (18)

Pranvera do të thotë të bësh miq jashtë!

pranvera (1)

Kam bërë këtë foto sot në kopshtin tim.

pranvera (5)

Kjo re madhështore me gëzof po shijon përfitimet e pranverës.

pranvera (17)

Nga sot: Lulja ime e preferuar, mbreti Protea

pranvera (30)

Një pickim i butë

pranvera (27)

Lule qershie që lulëzojnë në një plantacion çaji krijojnë një qilim të mrekullueshëm në Longyan, Kinë.

pranvera (4)

Lule që shtrihen mbi tokë si një lëndinë, në Parkun Hitsujiyama

pranvera (24)

Hëna me shkëlqim në qiellin e Londrës plotëson në mënyrë të përsosur lulet e çelura të pranverës.

pranvera (20)

Ky djalë i vogël po shijon lule të freskëta pranverore.

pranvera (21)

Lule magjike pranverore buzë një kullote alpine!

pranvera (22)

Mrekulli e gjelbër në Savsat, Turqi

r

Shmangia e turistëve në Bregun e Amalfit, Positano, Itali

pranvera (9)

Një lulëzim i trazuar që bllokon qiellin në Gjermani.

pranvera (19)

Një hark që jeton në lulëzim, në Bon, Gjermani

pranvera (13)

“Ne mund të mos kemi lulet e qershisë këtu, por kemi Lulëkuqet e Kalifornisë.”

7

Zemra e pyllit që lulëzon – Eltz Castle, Gjermani

pranvera (25)

Pamje të mrekullueshme malore nga Italia

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.