“Njerëzit më kërkojnë të bëjmë selfie,”- Biznesmeni ‘mbrohet’ nga koronavirusi me maskë prej ari, ja sa kushtoi

| 12:29
SHPËRNDAJE
 

Një biznesmen indian pagoi rreth 4000 dollarë për të blerë një maskë prej ari për tu mbrojtur koronavirusi.

Maska peshon 60 gramë dhe u deshën 8 ditë për ta prodhuar.

“Është një maskë e hollë dhe ka pore të vogla që më ndihmojnë të marr frymë,”- tha biznesmeni Shankar Kurhad,  nga qyteti perëndimor i Pune.

Ndërsa shtoi: “Nuk jam i sigurt nëse më mbron nga pandemia e koronavirusit por po marr masa të tjera paraprake.”

49-vjeçari u shpreh se kur del jashtë i pëlqen të zbukurohet me bizhuteri prej ari, përfshirë një byzylyk, gjerdan dhe unaza në secilin prej gishtave të dorës së djathtë.

“Njerëzit më kërkojnë të bëjmë selfie,”- tha Kurhade. “Ata mahniten kur më shohin me maskë prej ari në markete.”

Indianët janë të detyruar të vendosin maska në vendet publike për të parandaluar përhapjen e koronavirusit në vend.

Deri tani në Indi janë regjistruar rreth 650.000 dhe më shumë se 18.600 vdekje.

/Panoramaplus.al

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.