“Një tmerr”, kthehet në shtëpi pas 110 ditësh i shtruar në spital. 65 vjeçari ka një mesazh për ata që mendojnë se s’ka virus

Aug 22, 2020 | 12:22
SHPËRNDAJE

I shtruar ne spital per 110 dite, per nje kohe shume te gjate ne koma, Mick Pickering ia ka dale te fitoje me koronavirusin. _114055153_mickpickering2

Ai i ka thënë BBC-së se ndihet i lehtësuar pas rikthimit në shtëpi në Newthorpe, pas nje mungese te dhimbshme pre 110 ditësh.

Burri 65-vjeçar u infektua me coronavirus në muajin prill dhe pas disa muajsh të vështirë, u konfirmua se ka tejkaluar infektimin.3_MW_TEM_210820-110-days-in-hospital-_06JPG-e1598090458731-780x439

“Jam zgjuar, jam i lumtur që ndodhem në shtëpi”= ka thene ai. Duke folur per pasojat, ai tregon se ka shume probleme. “Më infektoi veshkat, ato pushuan së punuari për një kohë. Ndikoi edhe në mushkëritë e mia. Mesazhi im është të qëndroni të sigurt per te shmangur intubimin, nese e peson si une ju them se ishte nje tmerr”- tregon ai.

Gruaja tregon se ka vuajtur shume, duke thene se “ishte e frikshme” të dëgjosh mjekët duke të thënë se burri juaj mund të mos mbijetojë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura