Një natë pasi u fotografua me komedianin amerikan, Dua Lipa tërheq vëmendjen me paraqitjen e saj gjatë një ceremonie inaugurimi

Sep 30, 2022 | 8:59
SHPËRNDAJE

Panorama Plus/ Dua Lipa dukej magjepsëse teksa po shkonte për në ceremoninë inauguruese ‘Albie Awards’ nga Fondacioni për Drejtësi të George Clooney të enjten.

Dalja e yllit të popit 27-vjeçar vjen pasi ajo u fotografua nga paparacët duke kaluar një natë romantike me drejtuesin e ‘The Daily Show ‘Trevor Noah , 38-vjeç, të mërkurën mbrëma.

Këngëtarja Levitating u pa duke bërë një hyrje madhështore e veshur tëresisht me të zeza teksa po largohej nga Hoteli Greenëich në Manhattan ndërsa po shkonte për në një SUV në pritje.

Dua vuri në pah format e saj teksa kishte veshur fustanin e zi dhe të ngushtë i cili ishte i gjatë deri në fund të këmbëve.

Fustani i saj ishte i zbukuruar me kopsa të trashë ari dhe argjendi që kalonin në gjoks dhe përgjatë anëve të këmbëve të saj. Veshja ekspozonte gjysmën e sipërme të shpinës së saj dhe e kombinoi me një palë taka të zeza me majë.

Këngëtarja e lindur në Londër kishte veshur flokët e saj të errët në një topuz të lartë, me balluke të shtrira në mënyrë dramatike anash.

Fustani i zi i hijshëm i Dua me format e saj kanalizonin atë elegancë klasike të fustanit ikonik të zi të Audrey Hepburn nga klasikja e saj e vitit 1961 Breakfast at Tiffany’s.

Ajo e kombinoi veshjen me një byzylyk të trashë ari dhe një palë vathë argjendi në formë kapëse letre, të cilat ishin të ngjashme me vathët që ajo veshi një natë më parë në takimin e saj me Trevor Noah.

Ajo dhe prezantuesi u panë duke shijuar një darkë intime dhe të qetë së bashku në Miss Lily’s, një restorant xhamajkan në East Village.

Një shikues tha për DailyMail.com : “Ata ishin ulur në heshtje larg nga të gjithë të tjerët në restorant. Ishte e qartë se ata dukeshin shumë të afërt me njëri-tjetrin gjatë gjithë natës. Dyshja u larguan së bashku dhe ecën, duke u ndalur për përqafime të gjata dhe puthje”.

Pamja e saj casual chic ishte shumë larg nga magjepsja e saj klasike përpara gala të së enjtes.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura