“Një ditë kohë të ikësh”, kontrolli nga policia gjermane fundos shqiptarin

SHPËRNDAJE

E peson keq shqiptari qe shkeli rregullat e qendrimit ne zonen Shengen. Behet fjale per një 38-vjeçar shqiptar nga Podgorica.

shengen

Ai është kontrolluar nga policia gjermane dhe gjate kontrollit u konstatua se ai qëndronte prej 89 ditësh në zonën Shengen dhe kishte vetëm edhe një ditë kohë për t’u larguar, shkruan “focus.de”. Ngjarja ka ndodhur në Memmingerberg – Bayer.

Për shkak se largimi i menjëhershëm nuk ishte i mundur, ai do largohet për vendlindje fluturimin e ardhshëm të enjten.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.