“Nis shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti”- Ministrja e Jashtme jep lajmin e mirë për shqiptarët që jetojnë në Kanadë

Jul 3, 2022 | 17:15
SHPËRNDAJE

aplikimMinistrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka njoftuar se ka nisur shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti për qytetarët shqiptarë, rezidentë në Kanada.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ajo thotë se tashme emigrantët nuk do të kenë më nevojë të udhëtojnë drejt vendeve të tjerë për të marrë këto shërbime.

“Tashmë qytetarët që jetojnë në Kanada, nuk do kenë nevojë që të udhëtojnë drejt vendeve të tjera për të marrë këto shërbime, falë punës së Shërbimit Konsullor shqiptar.  I ftojmë të gjithë qytetarët të aplikojnë në portalin E-Albania, duke ndjekur gjithë udhëzimet e nevojshme. Më thjeshtë, më shpejt, më afër jush!”, shprehet ajo.

© Panorama.al

Te lidhura