Nga zhvillimet në Parlament te çështja e institucioneve brenda PD-së/ Lulzim Basha takon ambasadorin gjerman, ja për çfarë u diskutua

Nov 30, 2021 | 16:24
SHPËRNDAJE

Kreu i PD Lulzim Basha takoi sot ambasadorin gjerman Zingraf, me të cilin bisedoi mbi punën në Parlament, procesin e reformave dhe integrimin në BE.

basha 1

Në një postim të Ambasadës Gjermane bëhet me dije se në takim është diskutuar gjithashtumbi luftën kundër korrupsionit si dhe çështje të institucioneve brenda PD-së dhe programatikës së saj për të ardhmen.

NJOFTIMI

Ambasadori Zingraf u takua sot me Kryetarin e Partisë Demokratike dhe drejtuesin e opozitës Lulzim Basha në vazhdën e shkëmbimeve periodike të informacionit.
Temë e bisedës ishin ndër të tjera puna aktuale në parlament, procesi i reformave në rrugën e Shqipërisë drejt BE-së, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe çështje të institucioneve brenda PD-së dhe programatikës së saj për të ardhmen

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura