Nga Italia në Turqi e Danimarkë, legjionarët shkëlqejnë me skuadrat e tyre. Shikoni vlerësimet

| 11:52
SHPËRNDAJE
 

Java që lamë pas, ishte tejet pozitive për legjionarët shqiptarë, të cilët kanë shkëlqyer me skuadrat e tyre ku aktivizohen.

legjionaret

Padyshim paraqitjen më të mirë e kishte Etrit Berisha, i cili i mahniti të gjithë me paraqitjen e treguar ndaj Monës në Serinë B, me SPAL, ku arriti të presë edhe një penallti, duke e mbajtur portën e paprekur. Paraqitje të shkëlqyer tregoi edhe Hysaj më Napolin, në fitoren e këtyre të fundit 6-0 ndaj Xhenoas, ku shqiptari dha edhe një asist.

Asist dha edhe Abazaj në debutimin e tij et Istanbulspor në Turqi, ku e nisi ndeshjen nga stoli, ndërkohë që titullar te kjo skuadër e nisi Rroca, i cili gjithashtu ishte në formë shumë të mirë. Tejet pozitive ishte edhe paraqitja e Arbnor Muçolit në Danimarkë me Vejlen, ku shënoi dopietë.

Më poshtë mund të shikoni edhe vlerësimet e legjionarëve.

VLERËSIMI NGA “SOFASCORE” PËR “PANORAMA SPORT”: 

berisha

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.