Nga Bufon te Aubamejang, ja formacioni i yjeve që do t’i mungojnë Botërorit

SHPËRNDAJE

Holanda dhe Italia ishin 2 kombëtaret që zhgënjyen duke mbetur jashtë Kampionatit Botëror, pavarësisht lojtarëve cilësor që kanë në përbërjen e tyre.

telstar topi i boterorit

“Bleacher Report” ka bërë një formacion me 11 yjet që nuk do të udhëtojnë në Rusi për Botërorin e vitit 2018. Në këtë formacion bëjnë pjesë 4 futbollistë italianë.

gianluigi-buffon

FORMACIONI

Në portë: Bufon (Itali)

Në mbrojtje: Valencia (Ekuador), Bonuçi (Itali), Kielini (Itali), Alaba (Austri)

Në mesfushë: Vidal (Kili), Verrati (Itali), Hamshik (Sllovaki),

Në sulm: Aubamejang (Gabon), Bejl (Uells), Aleksi Sançez (Kili)

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.