“Nëse janë 400 mln euro për impiantet e përpunimit të mbetjeve, jap dorëheqjen”- Tabaku publikon videon e Ramës: Koha të mbajë njëherë fjalën

| 21:00
SHPËRNDAJE

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka publikuar një video në facebook, ku ka vënë përballë fjalëve të kryeministrit Rama, në lidhje me inceneratorët, investigimin e BIRN.

Në video, nga foltorja e Kuvendit, kryeministri dëgjohet të thotë: “Nëse janë 400 mln euro, për impiantet e përpunimit dhe trajtimit të mbetjeve, unë jap dorëheqjen”.

joridatabaku

Ndërkohë, në investigimin e publikuar nga BIRN, thuhet se totali i kostove të ndërtimit dhe operimit të inceneratorit, kap vlerën e 430 mln eurove.

Ka ardhur koha të mbajë një herë të vetme fjalën, të japë dorëheqjen! E ka thënë vetë me zë dhe figurë!”, shkruan Tabaku.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.