Nënkryetari i AAK-së përqesh opozitën: S’përbëni rrezik për Qeverinë

SHPËRNDAJE

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh shef i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Ahmet Isufi, e ka quajtur qeveri të suksesshme Qeverinë Haradinaj, meqë, sipas tij, ka marrë vendime të rëndësishme gjatë këtij viti.

haradin

Ai ka thënë për “Epokën e re” se ky kabinet qeveritar ka krijuar disiplinë dhe angazhim praktik në të gjitha sferat e qeverisjes.

Të arritura të saj, Isufi ka konsideruar vendimin për Termocentralin “Kosova e Re”, Ligjin për Prishtinën dhe Projektligjin për reformimin e administratës publike.

Ai ka thënë se nëse Qeveria Haradinaj vazhdon me këtë ritëm të punës, do ta çojë deri në fund mandatin qeverisës.

Sipas Isufit, një opozitë e çakorduar çfarë është aktualisht nuk paraqet rrezik për Qeverinë Haradinaj.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"Ta parandalojmë këtë luftë", Turqia me thirrje të fortë për aleatët, ja ç'kërkon
Artikulli tjetërFOTOT/ Makinat përplasen "kokë më kokë", 6 persona të plagosur në Sarandë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.