Nëna piu drogë para se ti jepte gji, vdes foshnja 2 muajshe nga orverdoza

| 18:12
SHPËRNDAJE
 

Një nënë është arrestuar pasi u zbulua se foshnja e saj kishte vdekur nga overdoza.

Ashlee Rochelle Rans piu metafetaminë përpara se ti jepte gji fëmijës dhe droga kaloi tek foshnja me anë të qumështit.

Foshnja u gjet e vdekur në banesë nga policia dhe mjekët pasi 36-vjeçarja nga Indiana njoftoi ambulancën.

Fillimisht ajo i tha policisë se u rrokullis aksidentalisht sipër fëmijës ndërsa po flinte gjumë por më vonë pranoi se përdori metafetaminë dy ditë para vdekjes së fëmijës së saj.

Megjithatë, rezultati i autopsisë tregoi se ajo po gënjente.

Rans u arrestua më 14 janar dhe u akuzua për neglizhencë me pasojë vdekjen.

Sipas një autopsie, foshnja e quajtur Nevaeh Hope, ishte vrarë nga “dehje akute metamfetamine dhe mënyra e vdekjes ishte vetëvrasje”.

Ajo aktualisht është në paraburgim në burgun e Qarkut Marshall, sipas ËNDU.

Nëse dënohet mund të përballet me 40 vjet burg.

 

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.